לשיחה עם נציג
תפריט

עולם הבניה מציע אינספור טרנדים מיוחדים ויפים של ציפויי קיר חיצוני של הבית למראה מעוצב ומושך יותר. מכיוון שמדובר על קירות חיצוניים, יש צורך ליישם ציפוי עמיד וחזק המאפשר הגנה על קירות הבית. בין האפשרויות הפופולריות בשנים האחרונות ניתן למנות את השליכט המינרלי הצבעוני.

המונח שליכט מתייחס לגימור דקורטיבי המקנה מראה סופי לקיר, כאשר בתהליך היישום הוא השכבה השלישית והאחרונה. מלבד תכונות חומר נדרשות כמו אטימות למים, עמידות לתנאי מזג אוויר, גמישות המאפשרת גישור סדקים ונשימות, השליכט הצבעוני מאפשר גימורים דקורטיביים בשלל גוונים.

מהם היתרונות של שליכט צבעוני

קיימים שני סוגים של שליכט צבעוני- שליכט אקרילי צבעוני ושליכט מינרלי צבעוני, כאשר ההבדלים העיקריים ביניהם הם החומרים מהם הם מיוצרים. השליכט האקרילי מיוצר מחומרים פולימריים בעוד שהשליכט המינרלי מיוצר מחומרים טבעיים המאפשרים לקירות "לנשום”, דבר אשר מפחית את כליאת הלחות והאדים בקירות.

חברתנו מציעה שני סוגים של שליכט מינרלי מונורקס ( Monorex ) מבית המותג הצרפתי Parex. הוא מיועד לציפוי קירות חיצוניים ומיושם בשכבה אחת בלבד – טיח, צבע ודקורציה- 4 שכבות במוצר אחד. הוא מגיע ב- 48 צבעים סטנדרטים, ישנן 4 אפשריות גימור דקורטיבי ואפשרות לשילוב צבעים. כל זאת מבלי להתפשר על תכונות חומר כגון אטימות, נשימות ועמידות לתנאי מזג אוויר.

למרות שהשליכט המינרלי מיועד ליישום על גבי קירות חיצוניים בעיקר, אין מניעה משימוש בו גם בקירות פנימיים בבית. היתרון המשמעותי של השליכט המינרלי הוא מתן חוזק ועמידות גבוהה לקירות. השליכט המינרלי מונע היווצרות של סדקים וחריצים בקירות כתוצאה מתזוזות טבעיות של הקרקע עליה מוצב המבנה. נוסף על יתרון העמידות והחוזק, ישנו יתרון נוסף הנוגע אל עניין האיטום של קירות המבנה. השליכט המינרלי הצבעוני עשוי מצמנט, סיד, חולות סיליקה וקלציום, פיגמנטים מינרליים ומוספים מיוחדים המעניקים לחומר כושר עמידות גבוה במיוחד וכך גם הגנה מפני חדירת מים ורטיבות אל תוך הקירות והמבנה. כמו כן, מדובר בשיטת עבודה החוסכת בזמן ובחומרים.

לשליכט המינרלי יש גם יתרון מבחינה ויזואלית, כיוון שהוא מטשטש מראה של פגמים ובעיות בקירות כמו חריצים וסדקים שפוגעים בנראות החיצונית של הבית, הוא מעניק מראה של ציפוי מיוחד בעל טקסטורה המזכירה אבן, כך שמדובר על ציפוי דקורטיבי ויפה המחליף בקלות את החיפויים האחרים.

משחק של מרקמים וצבעים

השליכט המינרלי הצבעוני מאפשר ליצור אפקטים מיוחדים וטקסטורות מעניינות על גבי הקירות, זאת באמצעות בחירת עובי הגרגירים שנמצאים בתערובת של השליכט. למשל, ניתן לבחור שליכט העשוי מגרגירים עבים של כמה מ"מ, כך שהטקסטורה של החיפוי תראה גסה ובולטת יותר אך גם תעניק הגנה גבוהה יותר לקיר מבחינת רטיבות ונזקי מזג אוויר.

נוסף על בחירת עובי הגרגירים, קיימת אפשרות לבחור גם את הצבע של השליכט וכך לקבל קיר חיצוני במראה מעוצב וצבעוני. כדי להסתיר פגמים בולטים על גבי הקיר, מומלץ לבחור שליכט העשוי גרגירים עבים וצבע כהה יותר כך שגם שמש ישירה לא תפגע במראה הקיר.

אופן היישום של שליכט מינרלי צבעוני

ניתן ליישם את שליכט המונורקס במכונת התזה או באופן ידני. חשוב לדעת כי את חומר השליכט אין ליישם על גבי קיר שאינו עבר מריחה של טיח ופריימר. מכיוון שהשליכט הצבעוני נחשב כחומר גמר בבנייה, יש ליישם אותו כשכבת גמר על גבי הקירות ולאחר יישום מתאים של חומרי בנייה בסיסיים שתפקידם לייצב את השליכט ולהעניק לו את כושר העמידות שלו.

הכנת השליכט- יחס מים: 6.5-.7.5 ליטר לכל שק של 30 ק"ג, יש לערבב את השליכט במערבל מכני במשך 5 דקות.

חברתנו מספקת מפרט ביצוע מפורט לעבודה עם שליכט מינרלי הכולל סוגי כלים לשימוש, סוגי תשתית והכנות נדרשות, טכניקות יישום, דגשים וטיפים ובכל שלב חברתנו תספק, לפי בקשה, מידע וסיוע בנוגע לשימוש במוצר.