איטום בשיטות עכשוויות לכל מטרה

24/04/2017

בזמנים שבהם ממציאים טכנולוגיות חדשות לאיטום וחומרים תקניים חדשים הם אמורים להחליף את החומרים המסורתיים והישנים לצורך איטום ובידוד מבנים. פעם, נהגו להשתמש בחומרים מיושנים כמו זפת לצורך איטום הגג, למשל. היום ידוע שאנחנו משתמשים גם ביריעות ביטומניות ועוד חומרים שבזכותם אנחנו מקבלים איטום הרמטי שעמיד לשנים. נכון, יש צורך לעבוד בצורה יותר נכונה עם חומרי איטום איכותיים כאלה שעומדים בתקני ISO כאלה ולתכנן את העבודה, במיוחד כאשר מדובר בשיפוצים כלליים, אבל אין ספק שעבודה עם חומרים מודרניים לצורך איטום ובידוד מביאה תוצאות הרבה יותר טובות. בזכות איטום בחומרים כאלה אנחנו נהנים גם מבידוד תרמי מעולה ששומר עלינו בעיקר בקיץ הישראלי וגם ממשקעים שמצטברים על הגג ואינם מחלחלים דרך התקרה.

איטום חדרים רטובים

כאשר אתם משפצים דירה ודואגים לכל מה שנחוץ לכך, בעיקר צביעה, בדרך כלל הדאגה הראשונה היא לאיטום ושיפוץ חדרים רטובים. מדובר בחדרים ששי בהם צנרת תת רצפתית או כזאת שעובר בקירות וגלויה כמובן, כמו מטבח, שירותים וחדר אמבטיה. אם יש חדרי עבודה או חדרי שירות נוספים שבהם התקנתם זאת גם שם נחוצה עבודת איטום טובה עוד לפני צביעת דירה כזאת. איטום חדרי אמבטיה נעשה היום בכמה צורות, כאשר מלכתחילה דואגים לחיפוי הקיר בחומרים וחיזוק תשתיות, ורק אחר כך מגיעה צביעת דירה. רוב חומרי האיטום שמיועדים לחדרים כאלה הם על בסיס ביטומני, כאשר אפשר למרוח אותם בכל מקום, להשיג איטום נגד לחות, בידוד תרמי עמידות מופלאה לאורך שנים בזכות פולימר אלסטומרי וכך אנחנו נהנים מחדרים רטובים שהם יבשים ובטוחים.

דירה חדשה מקבלן והסטנדרטים שלה

בדרך כלל קבלן ימסור לכם דירה חדשה כאשר היא כבר מוכנה ואטומה הרמטית הודות לחומרים שבהם השתמש. אם קניתם מקבלן מוכר ואחראי שיש לו שם טוב, אתם לא אמורים להיתקל בבעיות של איטום ובידוד בתקופה הקצרה שלאחר מסירת הדירה. אמנם, צריך מדי פעם לחדש ולחזק את החומרים אבל צביעת דירה חדשה מקבלן לא אמורה להיתקל בבעיית איטום כלשהי משום שהחומרים כבר נמרחו והונחו על התקרה והקירות. ללא איטום זה יחלחלו נוזלים ומשקעים שונים דרך הקירות והבידוד התרמי יהיה גרוע מאוד. בכל מקרה של בעיה כזאת יש לפנות לקבלן לתיקון הליקויים.

שיפוצי דירות

אחד השיפוצים הנפוצים בדירות ישנות חייב להתמודד עם נזקים שנגרמו לקירות ולצבע בגלל עובש. צביעת דירה עם עובד חייבת להתחיל קודם מייבוש היקרות כדי למרוח חומרי איטום טובים ואיכותיים שגם עומדים בכל תקן. ללא זה, כל צביעת דירה ישנה לא תוכל להחזיק מעמד לאורך זמן. איטום ובידוד מבפנים ומבחוץ הם המפתח לכל איכות של צביעה בדירה ולכן חובה להקפיד על שימוש בחומרי איטום תקניים שימנעו את העובש הבא. למעשה, אם אוטמים בית מבחוץ ומבפנים כמו שצריך לא יכול להיות מצב שבו תתפתח רטיבות ולחות בקירות ולא יצטבר עובש.

 צור קשר