לא רק איטום גגות - 5 טיפים לאחזקת הבניין

13/02/2017

מבנה מגורים דומה במידה רבה לגוף האדם ודורש תחזוקה כוללת, משום שהזנחה של חלק אחד בגוף תביא לפגיעה בלתי נמנעת וחמורה ביותר גם בשאר האזורים. כך, אף על פי שרבים מעניקים תשומת לב מיוחדת לנושא איטום הגג לפני תקופת הגשמים, אם שאר הבית מוזנח, ההשלכות המצערות יגיעו במהרה.

לפניכם מספר נושאים שחשוב מאוד לתחזק באופן קבוע בבניין בכדי לשמור על רמת חיים גבוהה וגם למנוע תיקונים ושיפוצים. אם יש בבעלותכם בניין רב קומות, אל תחסכו על אחזקת מעליות, מפני שיש לכך השלכות מרחיקות לכת על איכות החיים של הדיירים בכל הקומות.

בידוד וצביעה מחדש של הגג

איטום של הגג הוא חלק חשוב מאוד מתחזוקת האזור הרגיש ביותר בבניין. יחד עם זאת, מומלץ להתייעץ עם חברת המומחים שאיתה אתם משתפים פעולה, ובמקרים מסויימים להשלים את השירות בהליכים נוספים, כגון יצירת בידוד נוסף שגם מצמצם רעשים בחודשי החורף. בנוסף, צביעה של הבניין בצבע אקרילי עמיד בפני לחות יסייע לכל הקומות לעבור חודשים קרים ורטובים בנעימות מיטבית.

תחזוקת מעליות

מעלית מהווה חלק משמעותי מאיכות חיים בבניין רב קומות, ועל מנת שהיא תישמר כך, אל תחסכו על אחזקת מעליות ואל תחכו לרגע שבו המעלית תפסיק לעבוד בכדי לקרוא למומחה, משום שכל מקרה של דייר שנתקע במעלית פוגע בתחושה הכללית ויוצר אי נעימויות. יש לבצע בדיקות תחזוקה תקופתיות וכן להדביק מדבקות מידע עם מספרי טלפונים בתוך המעליות ובכל קומה בסמיכות אליהן, כך שגם במקרי חירום, אף אדם לא יהיה לכוד במקום לאורך זמן.

תחזוקת חדרי מדרגות

חדרי מדרגות בבתים רבי קומות עשויים להיות נקודות תורפה משמעותיות, גם עקב העובדה שלא הרבה אנשים עוברים שם מדי יום. חשוב מאוד לבצע ניקיונות קבועים במקום ולבדוק את המעקות לטובת אלו שמנסים לשמור על אורח חיים בריא ועולים ברגל. חדרי מדרגות רבים כוללים גם חלונות, ויש לדאוג לאטימות טובה שלהם, משום שכל נקודה פרוצה פוגעת באטימות של כל הדירות במקום.

ניקיון כללי

הניקיון עשוי להעניק מראה מכובד גם לבניינים הפשוטים ביותר. ניתן להרחיב שירותים אלה באמצעות פוליש, החלפת רצפות, סיוד של הקירות, רכישת תיבות דואר אסתטיות והוספת קישוטים בכניסה. מדובר בבחירה האישית של ועד הבית ושל הדיירים, אך רבים יסכימו שתמיד נעים יותר להיכנס לבית יפה, נקי, אסתטי ומושקע.

תחזוקת ציוד לכיבוי אש

גורם חשוב מאוד שחשוב בעיקר לבטיחות של כל בני הבית הוא הקפדה על תחזוקה שוטפת של אמצעי כיבוי האש. בכל בניין יש מערכות שונות – באופן אידיאלי אלו גם ארונות כיבוי אש, גם גלאי אש ועשן וגם התקנת ספרינקלרים באזורים בהם הסיכון רב. תחזוקת הציוד דורשת בדיקה תקופתית בידי גורם מוסמך על ידי מכון התקנים הישראלי, וכן חלופה של חלקים מהציוד מפעם לפעם, בהתאם להמלצות חברת התחזוקה.

 צור קשר