איטום קירות חיצוניים

24/01/2017

כאשר מדברים על איטום בבית, בדרך כלל מתייחסים בעיקר לאיטום גגות. אנשים רבים לא מודעים לחשיבות של איטום חלקים נוספים במבנה. כדי לשמור על סביבת מחיה בריאה ובטוחה חשוב למנוע רטיבות, נזילות ופגעים נוספים שנובעים מליקויי איטום שונים. איטום מבנים יסודי צריך לכלול מלבד הגג גם איטום של קירות חיצוניים, איטום מרפסות וגינות, איטום מרתפים ועוד.

הסכנות של ליקויי איטום יכולות לגרום לנזקים בלתי הפיכים של ריהוט וחפצים שונים ובמקרים חמורים אף לגרום לבעיות בריאותיות בשל חדירה של חום וקור קיצוניים.

איטום קירות חיצוניים הוא לא פחות חשוב מאיטום גגות. הקירות נועדו בעצם לתמוך בשלד המבנה וליצור בידוד מתנאי חום וקור מבחוץ. רטיבות בקירות חיצוניים ופגעת ביציבותו ולמעשה ביכולתו להגן על המבנה והיושבים בו.

איטום מקצועי של קירות חיצוניים מונע רטיבות וחדירת לחות ועובש לתוך המבנה ושומר על יציבותם ויכולתם של הקירות לתמוך בשלד המבנה.


איטום סוגים שונים של קירות חיצוניים

ישנם שני סוגים עיקריים של קירות חיצוניים- קיר אוטם וקיר סופג ורטיבות משפיעה על כל אחד מהם בצורה שונה. מרבית הבניה בישראל מתבססת על קירות סופגים. קירות אלו בנויים מחומר נקבובי שסופח לחות ורטיבות שאמורים להשתחרר לאחר מכן בחזרה לאוויר שבחוץ. חשוב לדעת כיצד לבצע איטום לקירות כאלו. חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים בבחירת חומרי איטום מתאימים לסוג הקירות החיצוניים של המבנה.

ישנם קירות חיצוניים שמצפים אותם בחיפויים שונים. חיפויים אלו יכולים להוות מוקד לבעיות רטיבות רבות, שכן קיימת סכנה של חדירת רטיבות לקירות בין אבני החיפוי. זוהי רטיבות שאין לה איך לצאת החוצה בחזקה והיא נצברת וחודרת אל תוך הקירות ומזיקה להם. כאשר מחליטים להשתמש בחיפויי קירות חיצוניים חשוב מאוד לבצע עבודת איטום מושלמת לפני הנחת החיפוי.

רטיבות בקירות חיצוניים גורמת להופעתם של סדקים מסוגים שונים, בדרגות חומרה שונות ובהיקף נזקים משתנה. כאשר מתגלה סדק ראשוני במבנה, חשוב מאוד לטפל בו במהרה באופן מקצועי, שכן זוהי תחילתה של התפוררות שיכולה להוביל למצב קיצוני ולפגיעה של ממש בעמידות המבנה. הצטברות של סדקים רבים תדרוש עבודת שיקום מבנים מורכבת ויקרה שניתן להימנע ממנה על ידי טיפול שוטף ומקצועי.

  צור קשר