איך להכין את קירות ביתך לחורף

13/03/2017

החורף כבר כאן וזהו זמן מצוין להזכיר ולהסביר כמה חשוב לבצע עבודת הכנה למבנה לפני תקופת הגשמים המשמעותית. הכנת הבית לחורף נועדה לשמור על המבנה מפני נזקי הטבע הבלתי צפויים ובלתי נשלטים.

הכנה יסודית כוללת מספר פעולות קריטיות, שחלקן תלויות אחת בשניה וחשוב מאוד להקפיד ולבצע את כולן.

שלב חשוב מאוד בתהליך ההכנה לחורף הוא איטום החלונות. יש לבצע בדיקה מוקדמת לגבי רמת האיטום של החלונות במבנה. חשוב לבדוק את פתחי הניקוז של החלונות ולוודא שיש אפשרות למעבר מים, להחליף חומרי איטום שהתבלו וכמובן להחליף חלקים נוספים שעלולים לצאת משימוש בזמן הקיץ והסתיו, כמו גומיות הצירים, מברשות בחלונות הזזה וכו'.

פרט חשוב נוסף כמובן שיש להשקיע בו הוא לבצע בקרה נכונה של איטום גגות במבנה. לפני החורף חשוב מאוד להקפיד לבצע בדיקה של שכבת האיטום שהותאמה לגג, לבצע בה תיקונים, אם ניתן, או להחליפה בשכבת איטום אחרת, חדשה ומתאימה יותר. חברת א.צ. משווקת מגוון רחב של מוצרי איטום לכל חלקי המבנה. ביניהם יריעות ביטומניות , MULTI TIGHT 2K חומר האיטום המהפכני המתאים לאיטום רוב התשתיות ומתייבש במהירות - עד 18 שעות! , יריעות HDPE לאיטום חלקי מבנה תת קרקעיים ועוד.

בהקשר זה, חשוב לציין גם את החשיבות של טיפול במרזבים, שיש להם נטיה להיסתם במיוחד בעונת הסתיו עם ריבוי עלי השלכת המצטברים בהם. חשוב מאוד לאפשר מעבר חופשי של מים בצינורות הניקוז כדי למנוע מצב של הצפות. במידה והבית כולל גם גינה או חצר, חשוב מאוד לבדוק גם את מצב האיטום בהן, לשמור על תעלות ניקוז פתוחות ונקיון של כל הפתחים.

הכנה מקצועית של קירות הבית לקראת החורף

 על מנת לבצע הכנה נכונה של קירות הבית לחורף חשוב מאוד לפנות לאנשי מקצוע שמתמחים בתחום. שלב קריטי בתהליך הוא איתור סדקים חיצוניים ותיקונם בצורה מקצועית. סדקים אלו הם שמובילים בדרך כלל לחדירה של רטיבות לפנים המבנה ולנזקים בתשתיות וכמובן לקילופי צבע והופעת כתמי רטיבות שפוגעים גם ברמה האסתטית. חברת א.צ. מייצרת ומשווקת מגוון מוצרים לטיפול בסדקים ולשיקום המבנה. חשוב לבצע הכנה נכונה וטיפול נכון בבטון בטרם מגיעים לאטום את המבנה. הכנת שטח נכונה היא חלק בלתי נפרד מהצלחת מערכת האיטום.

מרבית המבנים בארץ הם בעלי חיפוי חיצוני של טיח. קירות אלו עוברים תהליך בן שלושה שלבים עיקריים- שכבה ראשונית של הרבצה על בסיס צמנטי, שכבה נוספת של טיח סמיך ועבה לצורך יישור ומילוי סדקים ולבסוף שכבה של שליכט אקרילי / גימור דקורטיבי לקירות.

ישנם סוגים נוספים של חיפויים לקירות חיצוניים שמצריכים שיטות עבודה שונות בתחום של איטום קירות חיצוניים, כדוגמת: חיפוי אבן, חיפוי קרמיקה או חיפוי פסיפס. א.צ.מספקת מגוון פתרונות ונשמח לייעץ לכם בבחירת החומר המתאים.

 צור קשר