איטום משטחים מרוצפים

05/07/2016

ישנם היום חומרי איטום מיוחדים שמתאימים לאטימה של משטחים שכבר מרוצפים. חשוב לדעת כי איטום משטחים מרוצפים מהווה רק שכבה נוספת של איטום ולא מהווה תחליף למערכת האיטום התת רצפתית. שכבה כזו של איטום מתבצעת באמצעות חומרים פוליאוריתניים שמהווים בעצם ציפוי של שכבת הריצוף.

ניתן להשיג חומרי איטום אלו גם בגוונים צבעוניים וגם שקופים והשימוש בהם הוא מהיר מאוד. פרויקט איטום שטח מרוצף בצורה כזו אורך בדרך כלל יומיים בלבד.

היתרון של איטום מסוג זה הוא שהוא מספק פתרון מהיר לבעיות רטיבות ונזילות שמתגלות מתחת למשטח. ציפוי זה נחשב לעמיד מאוד, נשמר נקי וגם מוסיף למראה המשטח המרוצף. מצד שני, חשוב לדעת שלא מדובר בפתרון קבוע אלא בפתרון זמני שמתאים למקרים מסוימים ולא יכול לסייע במניעת הרמת הריצוף אם הבעיה מצריכה זאת.


על חומרי איטום פוליאוריתניים


בקבוצת חומרי איטום הפוליאוריתניים קיימים שני סוגים של חומרים- חומרים אליפטיים וחומרים ארומטיים. ההבדל המשמעותי ביניהם הוא במידת עמידותם לשמש. בעוד החומרים האליפטיים מתאימים גם לשימוש חיצוני וניתן להשתמש בהם אפילו בתהליך איטום גגות, החומרים הארומטיים מתאימים רק לשימוש במקומות מוצלים כיוון שהם אינם עמידים במיוחד לשמש.


כיצד עובדים עם חומרי איטום אלה


לקראת תהליך האיטום חייבים להקפיד על ניקיון יסודי של השטח הנאטם. בנוסף, צריך להקפיד להשלים תיקוני רובה ולמלא שקעים וחריצים באזור הנאטם, כמובן יש להקפיד במיוחד גם באזור הפאנלים ובמקומות נוספים שידועים כרגישים לסדקים.

אחרי שמסיימים את כל העבודות מתחילים במריחת חומרי האיטום הנדרשים. השכבה הראשונה היא שכבת קישור. אותה מורחים על פני כל השטח. מדובר בשכבה דקה שצריכה להגיע לכדי ייבוש מוחלט לפני המעבר לשלב הבא. לאחר הייבוש, מורים שכבה ראשונה של החומר הפוליאוריתני וממתינים שתתייבש. לבסוף מורחים את השכבה השניה וממתינים שוב שתתיבש.

 צור קשר