יריעות איטום ביטומניות-דגשים ודרכי טיפול

16/08/2016

יריעות איטום ביטומניות-דגשים ודרכי טיפול

16.08.2016

 בעולם המודרני, השיטה הנפוצה ביותר לאיטום גגות כיום היא שימוש ביריעות ביטומניות. שיטה זו נחשבת לאמינה והעמידה ביותר לאורך זמן ולכן הפכה לנפוצה כל כך. יריעות ביטומניות מרוכבות משני חלקים- ביטומן ושריון.

הביטומנים שמשמים ליצירת יריעות ביטומניות מועשרים בפולימרים והיתרון הגדול שלהם הוא גמישותם- בחום הם הופכים לנוזליים ובטמפרטורה רגילה הם הופכים למוצקים, מה שמקל מאוד על עבודת ההתקנה של היריעות על הגגות- שמונחות במצב נוזלי ולאחר מכן מתקשות.

השריון שנמצא בתוך יריעות ביטומניות הוא מעין מעטפת שבתוכה יושב הביטומן, צורת השריון המומלצת ביותר היא באמצעות שילוב של פיברגלאס, שמגן על הביטומן מפני שינויי טמפרטורה קיצוניים ומחזק אותו.

באמצעות יריעות איטום ביטומניות ניתן לאטום גגות, אך גם קירות, רצפות, מרתפים ועוד.

ישנם שני סוגים נפוצים של יריעות ביטומניות בהם משתמשים בארץ. יריעות איטום מסוג A.P.P שמשמשות בעיקר לאיטום גגות ויריעות איטום מסוג S.B.S, שהן גמישות יותר ומשמשות לאיטום של אזורים פנימיים כיוון שהן לא מתאימות לעמידה בחום גבוה כל כך כמו על הגגות.

ניתן למצוא יריעות ביטומניות בגדלים שונים, כאשר על פי קביעת מכון התקנים הגודל המינימלי של היריעות צריך להיות חמישה מ"מ. גלילי יריעות בעובי ארבעה מ"מ ומטה יכולים לשמש רק כשכבת איטום נוספת, אך לא לשמש כבסיס. בנוסף לעובי היריעות, חשוב מאוד להקפיד על אחסון נכון ובטוח של היריעות במקומות מוצלים ויבשים וכן להקפיד מאוד בזמן הובלתן ופריקתן של היריעות כיוון שהן מאוד עדינות.

חברת א.צ. שיווק הינה יבואן של יריעות ביטומניות בעלות תו תקן ישראלי. היריעות אותן אנו משווקים הן יריעות SBS ו- APP בעוביים של 4 ו- 5 מ"מ. ניתן למצוא אצלנו גם יריעות מיוחדות כגון ANTI ROOTS , יריעות המיושמות בעיקר באדניות וכד'.

יריעות מיוחדות נוספות הן יריעות קלות משקל של חברת POLYGLASS האיטלקית, עד 30% פחות משקל מיריעה רגילה!! עבור אנשי המקצוע המיישמים את היריעות זו ממש בשורה. יש חשיבות רבה לאופן הטיפול ביריעות ביטומניות ולכן בבואכם לבחור קבלן איטום , שימו לב שאתם בוחרים בקבלן מקצועי שמקפיד על עבודה נכונה ויישום נכון של היריעות, וכן אחסנתם.


כיצד מיישמים יריעות ביטומניות

 

לפני תחילת היישום של יריעות ביטומניות יש לבצע הכנת שטח יסודית של האזור המיועד לאיטום, לפי מפרטי הביצוע הקיימים אצלנו בחברת א.צ. שיווק. יש לדאוג כי החלק המיועד לאיטום נקי ויבש לגמרי ושהוסרו ממנו חלקיקים רופפים וכל דבר שעשוי להפריע להדבקה התקינה של היריעות. לאחר מכן ניתן להתחיל בהלחמת הביטומן למשטח. ההלחמה מתבצעת באמצעות מבער גז מיוחד שממיס את היריעה בחימום והופך אותה לדביקה, כך היא מתחברת למשטח הנאטם בצורה הטובה ביותר. הנחת היריעות על המשטח צריכה להיעשות בצורה מדויקת ועדינה מאוד. יש להקפיד על שטח חופף של לפחות עשרה ס"מ בין יריעה ליריעה. החימום צריך להימשך בצורה רציפה לכל אורך התהליך, גם על גבי היריעה וגם על גבי השטח הנאטם.

כל תהליך האיטום באמצעות יריעות ביטומניות צריך להתבצע על פי הנחיות מדויקות ומפורטות שקבע מכון התקנים. בהוראות ישנה התייחסות הן לסוג היריעות המורשות, הן לשיטת האחסון וההובלה שלהן וכמובן לאופן יישמון בשטח באופן מדויק. עבודה יסודית על פי כללי מכון התקנים תבטיח איטום מוצלח ומעיד לאורך שנים רבות.

חברת א.צ. שיווק מעניקה ליווי טכני ללקוחותיה , נשמח לייעץ לכם בבחירת הפתרון הטוב והמתאים ביותר עבורכם.

 

 צור קשר