שיפוץ וחידוש מבנים בעזרת שיש

21/03/2016

שיפוץ וחידוש של מבנים שונים יכולים להעניק מראה חדיש ומרהיב עין. לעיתים השיפוץ נועד לענות בעיקר על צורך אסתטי, אולם יש בהחלט גם מקרים שבהם יש לכך גם ערך פרקטי. שימוש בשיש, למשל, במהלך שיפוצם וחידושם של מבנים שונים מאפשר שילוב של מראה ייחודי וגם - עמידות משופרת.

ריצוף שיש

עם השנים מאבדת הרצפה את המראה החדש, מופיעים סדקים, פגמים וסימנים נוספים המעידים על חלוף הזמן. כאשר מוסיפים לכך את הטרנד של שימוש בשיש לצורך חידוש הרצפה, מקבלים פתרון מנצח.

כיום, לצד שיש למטבח ניתן לראות ביותר ויותר בתים רצפת שיש מרהיבה ביופייה. את מרצפות השיש ניתן להשיג בטווח נרחב למדי של צבעים וגדלים. לא חייבים לבחור דווקא בשיש בהיר או לבן, שכן יש גם דוגמאות כהות יותר, ישנם מרצפות במראה מפוספס ויש גם אפשרויות של שילוב צבעים. במהלך חידוש הרצפה והתקנת השיש, ישנה אפשרות ליצור מראה אחיד, כך שהרצפה כולה נראית כמשטח שלם, ללא חריצים כלל. יש לציין שרצפת שיש באיכות גבוהה ניתן להתקין במבנים מכל הסוגים, בתי מגורים, דירות, מבני ציבור, בתי מלון ועוד.  

משטחי שיש לבית

היבט נוסף של חידוש מבנים תוך שימוש בשיש ניתן למצוא בהתקנת משטחי שיש בחדרים שונים. לרוב, משטחי השיש יותקנו במטבח או בחדר הרחצה. לעיתים, יותקן משטח שיש גם בחדר שירותים. משטחי שיש שומרים על עמידות גבוהה, הם לא מאבדים מצבעם לאורך זמן ובעיקר – משלבים נוחות, יופי וסגנון שלא ניתן למצוא בחומרי גלם אחרים.

חיפויי שיש

נוסף לרצפת שיש ולמשטחי השיש, ניתן לבצע שיפוץ או חידוש מבנים גם באמצעות התקנת חיפויים. חיפויי שיש יכולים להיות מותקנים בחלקו החיצוני של המבנה, ובכך יש אפקט מצוין של שמירה על הקיר ומניעת התפוררות. זהו גם פתרון טוב כאשר קיר התיישן ואיבד את צבעו הראשוני. באותה המידה, ניתן גם לבצע חיפויים בחלקו הפנימי של המבנה – בלובי או באולם כניסה, בחדרי מדרגות, בחדרים שונים (לא רק בחדר הרחצה או במטבח).

שיש ואיטום

היבט ראוי לציון בהקשר של שיש מתקשר לאיטום. שיש, בזכות תכונות החומר, מתאים מאוד לשימוש בכל מקום שיש בו רטיבות. במקרים מסוימים, חשוב לבצע פעולות איטום, במיוחד בנקודות חיבור שבין אריחים שונים או בין משטח העבודה לבין הקיר. את פעולות האיטום לא חייבים לבצע רק כאשר מתגלים סימני רטיבות או עובש. ניתן ואף מומלץ לבצע זאת כבר במהלך השיפוץ.

 צור קשר