צביעת מטבחים לאחר רטיבות, איך עושים זאת נכון

06/01/2016

צביעת מטבחים היא פעולה הכרחית בכל בית שסבל מנזילות ורטיבות. מטבח הוא החדר הכי 'בייתי' בבית, החדר בו כל המשפחה מתכנסת ביחד סביב שולחן האוכל ומעבירה זמן איכות יחדיו. זה גם החדר בו מכינים ושומרים מזון, לכן חשוב שיהיה הגייני ובעל אוירה נעימה ומזמינה. אם גם המטבח שלכם סבל מכתמי רטיבות ועובש, אתם מודעים לאי הנוחות שמצב זה גורם. כבר לא נעים לשהות במטבח או להכין אוכל, האווירה הופכת לקודרת וריחות עובש לא נעימים ממלאים את חלל החדר. אז אחרי שטיפלתם במפגעי הרטיבות, הגיעה שעתה של הצביעה מחדש. חשוב להקפיד על צביעה נכונה ואיכותית כדי להימנע מקילופים ועבודות תיקון בהמשך.

 

צביעת מטבחים והתמודדות עם רטיבות- איך לעשות זאת שלב אחר שלב

 

ראשית כל יש לאתר את מקור הרטיבות ולטפל בו, אחרת כל העבודה תרד לטמיון. לא חשוב אם מדובר בשכבת אטימה פגומה או צינור לא תקין, יש לטפל תחילה בגורם הרטיבות ורק אחר כך לגשת למלאכת הצביעה. עם זאת, קחו בחשבון שכל עוד קיימת רטיבות בעומק הקיר, אין טעם לבצע תיקונים או צביעה. תחילה יש לחכות לייבוש מוחלט של פני השטח ורק אז להתחיל בעבודות. השלב הראשון יהיה לקלף מהקיר באמצעות שפכטל שכבות של טיח וצבע רופפים. השלב השני יהיה ליטוש בעזרת נייר זכוכית כתמי עובש ופטריות שהתפתחו על הקיר. לאחר מכן, יש לנקות את כל הקיר במים מהולים באקונומיקה, על מנת לוודא השמדה מוחלטת של העובש שהתפתח שם. טיפול זה יש לבצע גם בחלקי הקיר שנראים נקיים, אך למעשה יתכן שנדבקו גם כן בפטריות. תהליך זה מבטיח שהקיר ישאר נקי מעובש לאורך זמן. כדאי לוודא שהחומר נספג פנימה על ידי שפשופו באמצעות סקוטצ'. מריחה חיצונית בלבד לא תספיק לאורך זמן. לאחר שהקיר נקי לחלוטין מעובש, יש לתקן חלקים שלו שנפגמו ולהחליק אותו לחלוטין. רק עכשיו ניתן לצבוע את הקיר בצבע הנבחר, בשתי שכבות להבטחת כיסוי מלא.

 

לסיכום, צביעת מטבחים יכולה להתגלות כפעולה מורכבת, הדורשת מיומנות וסבלנות. אם ברצונכם לקבל תוצאה טובה, שתישאר לאורך זמן, יש לנהוג לפי הכללים הנ''ל ולא להתפתות לדלג על שלבים. מי שלא מקפיד על ייבוש מוחלט של הקיר, יאלץ להתמודד תוך זמן קצר עם הופעת עובש וירקת. מי שלא יקפיד על החלקה מוחלטת של הקיר, יקבל צביעה לא שווה ומראה לא אסתטי. כך שתהיו סבלניים ותהנו ממטבח מחודש ונעים.

 צור קשר