איך להתקין תקרות גבס לאחר איטום גגות

06/01/2016

הבית שלנו הוא המקום הבטוח, אליו אנחנו חוזרים בסיום יום קשה. לכן חשוב שנרגיש בו בטוחים ונינוחים, מופרדים לחלוטין מהסביבה החיצונית. החורף מביא עמו גשמים, שפעמים רבות גורמים לנזילות ורטיבות בתוך הבית. לכן חשוב לאטום את הגג בעזרת זפת וסיד, על מנת למנוע נזק לתקרה ולקירות. במידה וכבר נגרם נזק לתקרה, ניתן לעשות תקרת גבס שתסתיר את התקרה ההרוסה.

 

כמה דברים שלא סיפרו לכם על תקרות גבס

 

ראשית כל, יש לציין כי לתקרות גבס יש שימושים רבים. אחד מהם הוא הסתרת תקרה ישנה ופגומה, אופציה נוספת היא התאמת התקרה למערכת מיזוג אויר או תאורה. כמו כן תקרה זו מאפשרת שיפור של הבידוד התרמי והאקוסטי בחדר וכמובן בפן הדקורטיבי של חלל החדר- התקרה מאפשרת אוירה מיוחדת ומותאמת אישית לטעמכם האישי. אך מה לעשות שהתקרה נמצאת לנו מעל הראש, כך שהדגש העיקרי בהתקנת התקרה יהיה הפן הבטיחותי. קרו מקרים בהם התקנה לקויה נגמרה בכמעט אסון, לכן חשוב להקפיד על ההוראות והתקנים המתאימים. למעשה לוחות הגבס תלויים מעל התקרה המקורית, הם מוחזקים על ידי קונסטרוקציה מיוחדת שצריכה להתאים לכך. הקונסטרוקציה מאפשרת לקירות הגבס להישאר יציבים ולמנוע את כיפופם. סוג החומרים מהם היא עשויה והחיבור שלה לתקרה - הם אלה שקובעים את רמת הבטיחות בהתקנת לוחות הגבס. כאמור, ישנם תקנים והנחיות מאוד ברורות שמגדירות כיצד לבצע נכון את העבודה. חשוב שקבלן השיפוצים ששכרתם למשימה יעמוד בתקנים אלו, כדי למנוע אסון. תהליך העבודה כאן, אינו שונה בגדול מתהליך עבודה של בניית תקרה אחרת. חשוב לוודא רק שאין רטיבות על התקרה המקורית (לכן חשיבות איטום הגג לפני תחילת העבודה) ולוודא שלוחות הגבס ישרים. ככלל אצבע, כשמדובר בתקרות גדולות להשתמש בלוחות גבס דקים יותר, כדי למנוע מצב של קריסה.

 

כיצד למצוא איש מקצוע אמין ומקצועי לצורך התקנת לוחות גבס בתקרה?

 

כמו בכל מקצוע, גם בתחום הזה לא חסרים חאפרים ונוכלים. לא חסרים אנשים תמימים ששילמו ממיטב כספם לקבלן שיפוצים על מנת שיסדר להם תקרת גבס יפה ובטיחותית. אך בפועל קיבלו עבודה לא מקצועית ובזבזו את כספם לחינם. לכן מומלץ בחום לבחור בעל מקצוע אמין ומוכר. תחפשו המלצות מחברים ומכרים שעשו עבודה דומה, ויצאו מרוצים מהתוצאה ומהשירות שקיבלו. תבדקו תמיד שלקבלן שבחרתם יש ניסיון והכשרה בעבודה עם גבס. לא כל מי שמוצלח בעבודה עם עץ, ידע לעבוד נכון ויעיל עם גבס. 

 צור קשר