אבן לריצוף חוץ

09/12/2015

אבן לריצוף חוץ – דרך המלך הפרטית שלכם

כשאנו משתמשים במונח "עיצוב פנים" אנחנו מתייחסים לרוב, באופן טבעי, לפנים החלל הביתי. אלא שחלק בלתי נפרד מהלכות עיצוב הפנים, הוא דווקא עיצוב והתאמת הסביבה החיצונית הסמוכה לביתנו – המרפסות, שטחי הישיבה, משטחי הכניסה ושבילי הגישה – לאותם קווים וכללים על-פיהם מתוכנן, מסוגנן ומבוצע עיצוב הבית שלנו. אבן לריצוף חוץ היא לכן בעלת תפקיד כפול ומשולש:

בטיחות ושימושיות - אבן לריצוף חוץ נועדה במקורה לאפשר את התקנתם של משטחים ושבילים נוחים לשימוש, יציבים, בטיחותיים ועמידים.

המשך לקו העיצובי - בהיותה חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל של סביבת המגורים הטבעית, הבחירה בסוג מסוים של אבן טבעית לריצוף חוץ נועדה להבטיח שילוב מוצלח מבחינה סגנונית ותכנונית עם קווי מתאר החוץ והפנים של המבנה.

יופי טבעי - אבן מוצלחת לריצוף חוץ היא גם חוויה אסתטית בפני עצמה המאפשרת שילוב יצירתי של אריחים או אבנים מסוגים שונים כחלק ממעשה אומנות נפרד, גם אם קשור באופן בל-ינותק כמובן, מהסביבה שנעשה בה שימוש.

ריצוף חוץ באבן ושיש

ישנו בשוק היצע רב ומגוון של אבנים לריצוף חוץ מסוגים שונים, ומבחר מרשים של סוגים שונים של חיפוי פסיפס, המאפשרים בחירה בין אינספור אפשרויות עיצוביות של גוונים, מרקמים ודוגמאות. אבן לריצוף חוץ יכולה לשמש לצורך יצירת מתחם המהווה משטח ישיבה, יכולה להשתלב כחיפוי לקיר באופן שיהפוך את מראהו מן הקצה אל הקצה, יכולה לסייע ביצירת סגנונות בנייה מגוונים – החל מחיקוי סגנון אורבני מתוחכם וכלה כמובן במראה הכפרי הפשוט והטבעי.

הצבעוניות המשתנה של סוגי האבנים המשמשים לריצוף חוץ, מאפשרת שילוב מבחינה אמנותית וסגנונית הן עם צבעי הנוף המאפיינים את סביבת המגורים והן כמובן עם המבנה, הריהוט והאלמנטים הדקורטיביים האחרים בהם נעשה שימוש בסביבתה. היות והשימוש באבנים לריצוף חוץ נעשה מעצם טיבו בחלל הפתוח, ישנה אפשרות להשתמש בתאורת השמש הטבעית המשתנה בכל שעה של היום כחלק בלתי נפרד מהענקת מראה מגוון לאבן.

העובדה הפשוטה לפיה שימוש ועיצוב הנעשים בעזרת אבן לריצוף חוץ הם חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של הארכיטקטורה האנושית – החל בסגנונות היוונים והרומיים וכלה בדפוסים המקובלים כיום של מדרכות אבנים משולבות, רק מגדיל את מגוון אפשרויות העיצוב המתייחסות לקודים עיצוביים מקובלים, אך מוסיפות להם זיק חדש, מקורי וייחודי משלכם.

 צור קשר